aktuality

Přinášíme Vám novinky z naší ordinace

KOČKY S HMOTNOSTÍ 2,5 KG A MÉNĚ.CENA 215 KČ!

PIPETA Pro kočky se smíšenou infestací nebo s rizikem smíšené infestace tasemnicemi, hlísticemi a ektoparazity.
Ektoparazité:

  • Léčba a prevence infestace blechami (Ctenocephalides felis). Odstranění blech během 24 hodin. Jedno ošetření brání dalšímu napadení po dobu nejméně jednoho měsíce.
  • Prevence kontaminace prostředí blechami inhibicí vývoje nedospělých stádií blech (vajíčka, larvy a kukly) více než měsíc.
  • Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD).
  • Léčba a prevence napadení klíšťaty (Ixodes ricinus). Odstranění klíšťat během 48 hodin. Jedno ošetření brání dalšímu napadení až po dobu 3 týdnů.

IMU4 je doplněk krmiva pro posílení imunity s kolostrem a symbiotiky pro psy a kočky. Při užívání dochází ke zlepšení metabolických procesů, zlepšení celkového zdravotního stavu zvířete a v neposlední řadě k urychlení procesu hojení po úrazu či zákroku.

Prevence – zvýšená zátěž, stresové situace, postvakcinačně, gerontologikum, zvýšení obranyschopnosti organismu.
Poruchy IGT – realimentace a obnova přirozené střevní mikroflóry, podpora léčby IBD, EPI.
Chirurgie – peri a postoperačně pro urychlení rekonvalescence a hojení ran.
Dermatologie – při alergiích a atopiích, podpora léčby dermatitid a urychlení hojení poškozené kůže, obnova lipidové vrstvy.
Onkologie – paliativní terapie onkologických pacientů, společně s chemo a radioterapií, nebo zcela nezávisle.
Prevence je levnější než léčba

CO JE TO GLANDEX?
Glandex je doplňkové krmivo, speciálně vyvinuté pro psy, kteří mají problémy s análními žlázkami.
Glandex obsahuje dokonale vyvážené množství vlákniny a dalších klíčových složek důležitých pro prevenci nejčastějších příčin problémů s análními žlázkami a podporu jejich přirozeného vyprazdňování.

Co jsou anální žlázky?
Anální žlázky jsou dva váčky po stranách konečníku. Při normální funkci se z nich spolu se stolicí průběžně vylučuje sekret.

Jaké působí komplikace?
Pokud se ale ucpou, psovi nastává silný diskomfort. Je to předzvěst pravidelných návštěv veterináře a v nejhorším i chirurgického zákroku.
Ucpáváním análních žlázek trpí především menší plemena a psi ve městech (buldočci, kavalíři, maltézáčci, yorkšíři, jezevčíci, psi s krátkým ocasem a společenská plemena).

Vymačkávání psa stresuje
Standardní procedurou je pravidelné vymačkávání – veterinář mechanicky vymáčkne zapáchající sekret zvnějšku nebo zevnitř. Stresuje to pejska a pohodlné to není ani pro veterináře.
Při neléčení nebo zanedbání příznaků může dojít až k tvorbě abscesů přímo ve žlázkách. V nejhorších případech je nutné podstoupit operaci a anální žlázky chirurgicky odstranit.

Pokud pes sáňkuje, není to úsměvné
Je to signál možných potíží s análními žlázkami.

Je možné tomu předejít?

Jak může majitel postupovat, aby žlázky zklidnil a skončil s nepříjemným mechanickým vymačkáním nebo dokonce předešel chirurgickému zákroku?